Menu
Mini blog

Mini blog (31)

Můj osobní soukromý mini blog o tom, co dělám, co se mi zalíbilo a zaujalo mě...

ČEZ umí i pobavit

Napsal jsem dotaz ČEZu přes jejich webovou aplikaci ČEZ ONLINE ohledně nějakých nejasností. Prostě z ničeho nic mi přestali pomocí SIPO stahovat zálohy na elektřinu. Odpověděli mi během chvilky. Když se nebudu zamýšlet nad tím, jak si taková velká společnost může dovolit takové stupidní chyby, tak je vše v pořádku. Ale názvem uživatele, který má ukazovat na dotaz uživatele, poslaný z webu, je zábavný. Je to prostě průser :-)

Číst dál...

Fotokniha od Saal Digital

Od té doby, co vlastním digitální fotoaparát, jsem si moc klasických fotek vytisknout nenechal. Oblíbil jsem si totiž fotoknihy. Nemusím řešit alba, uspořádávat fotky a tak dále. Fotoknih už doma máme více než 10. Před nedávnem jsem objevil pro mě novou společnost Saal Digital a podezřele mnoho vychvalujících recenzí od různých fotografů. Po chvilce pátrání jsem zjistil, proč. Nabízejí totiž možnost nechat si vytisknout fotoknihu v hodnotě 1200 Kč zdarma, pouze výměnou za recenzi :-). Toho jsem samozřejmě musel využít.

Číst dál...

Pozor na Ransomware

Ransomware - typ zákeřného software, který je naprogramován tak, aby vám zabránil v přístupu k vašim datům nebo celému PC. O takovémto software jsem již slyšel hodně, ale teprve včera jsem s ním přišel i do styku. Jedné klientce se podařilo otevřít email, který se tvářil jako faktura od dodavatele. Klikla na soubor s příponou .zip. Tím pustila virus do počítače. Netrvalo dlouho a přišla o všechna data, která v PC měla uložena. Bohužel, zálohy neexistovaly. Tady si doporučuji informovat, že spousta lidí si myslí, že má data zálohována v cloudu. Omyl! Synchronizace není záloha. Pokud máte data synchronizována s iCloudem, Google diskem, OneDrivem, Dropboxem či jiným typem podobného úložiště, není to záloha. Je to pouze synchronizace. Taková synchronizace vás zachrání například při poruše disku v PC - máte data ještě i na jiném místě. Pokud se vám však do pc dostane virus tohoto typu, zašifruje vám data v PC a tato zašifrovaná data máte rázem i ve svém online úložišti a pro ty lepší, následně i v mobilu... Některé typy Ransomware dokonce šifrují i síťové disky. Máte v domácí síti NAS? Rázem jej můžete mít plný nečitelných zašifrovaných dat.

Číst dál...

Tichavský tuleň 2015

O víkendu 17. - 18.1.2015 se v Tiché uskuteční již 18. ročník Tichavského tuleňa. V sobotu 17. ledna proběhnou v KD Tichá zajímavé cestovatelské přednášky a v neděli 18. ledna po 12:00 hod. u splavu pod kostelíčkem již tradiční tulení ráchání. Více informací najdete na přiloženém plakátku. 

Pár mých fotografií z tuleního ráchání starších ročníků je v mé fotogalerii.

Číst dál...

Moje (ne)spokojenost s bankami

Rozhodl jsem se s vámi podělit o své zkušenosti s bankami, které používám. Musím přiznat, že najít banku, u které by byl člověk spokojen se všemi službami, které potřebuje využívat, je asi nemožné. I proto mám asi u každé banky něco. Již mnoho let jsem velmi spokojen s FIO bankou a nedám na ni dopustit. Mám tam soukromý běžný účet bez poplatků již několik let, zřizoval jsem si jej ještě v době, kdy FIO bylo družstevní záložna. Spousta lidí se mi divila, že svěřím svých pár peněz družstevní záložně, že o peníze přijdu a tak dále. Dnes je FIO již banka se vším všudy a o peníze jsem nikdy nepřišel. A hlavně, nikdy jsem nelíbil poplatky. To byl důvod, proč jsem k FIO bance přešel od České spořitelny. Koketoval jsem i s mBank, od nich jsem však také poměrně brzy odešel, když začali nasazovat různé podmínky, aby člověk mohl fungovat bez placení zbytečných poplatků. 

Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS