Menu

Wifi - praktický průvodce

Wifi - praktický průvodce

Prodám knihu Wifi - praktický průvodce.  Kniha jako nová. Možno zaslat poštou kamkoliv v ČR v případě platby bankovním převodem předem za 99kč (balík do ruky). Cena knihy 50kč. 

 

Bezdrátové sítě WiFi (Wireless Fidelity) dnes představují nejjednodušší cestu, jak sdílet data nebo internetové připojení a jak neztratit spojení v místech, z nichž byla síť pro cestujícího uživatele dříve tradičně nedostupná (konference, nákupní centra, letiště...). K vybudování sítě a k připojení k ní již není nutné používat kabeláž, stačí využít možností čile se rozvíjející technologie sítí založených na standardu 802.11. A právě těmito sítěmi se zabývá mimořádně praktická a srozumitelná kniha napsaná předním síťovým odborníkem a známým publicistou Patrickem Zandlem, v níž vás čtivým jazykem provede následujícími tématy: 

  • základy sítí 802.11: komponenty, typy sítí, dostupné frekvence
  • hardware pro sítě WiFi: jak vybrat správný přístupový bod, síťový most nebo širokopásmový směrovač
  • antény, kabely, konektory pro bezdrátové sítě
  • plánování a výstavba bezdrátové sítě: plánování venkovního pokrytí a venkovní sítě
  • bezpečnost sítí 802.11: zabezpečení šifrovanou komunikací, autentizací, filtrováním adres atd.
  • podpora WiFi v operačních systémech Windows, Linux
  • kompatibilita WiFi s PocketPC a PalmOSV závěru knihy také naleznete autorův pohled na budoucí směřování vývoje bezdrátových sítí, přehled sítí WiFi v České republice, ať již komerčních nebo komunitních, a malý slovníček nejpoužívanějších pojmů. Celou knihou prostupují zkušené rady odborníka, tipy a návody na řešení možných problémů.

O autorovi:
Patrick Zandl je jednou z nejznámějších osobností českého Internetu. V roce 1996 založil zpravodajský server o telekomunikacích Mobil.cz, který jako šéfredaktor vedl do roku 1999. Později působil jako projektový ředitel Mobil Media a.s. a MAFRA a.s., divize iDNES, nadále hojně publikuje a přednáší na téma telekomunikací. Je autorem několika stovek článků věnovaných popularizaci moderních technologií, jejich využití v praktickém životě, ale také ekonomickým aspektům nových technologií.

 

Naposledy změněno: pondělí, 17 únor 2014 21:17
Fotograf David Šrubař

Fotografování se stalo mým koníčkem hned po škole. Nejvíce mě baví reportáže, většinou z kulturních akcí, plesů a koncertů. Občas fotím také svatby, děti, rodiny a páry. Na vaši akci nebo svatbu mohu přijet s mobilním ateliérem a uspořádat pro vás zábavný fotokoutek včetně okamžitého tisku fotografií nebo vám půjčit Polaroid a o focení se postaráte sami.

Internetová stránka: www.facebook.com/FotoDavidSrubar/

Zanechat komentář

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.