Menu

Zajímavá a levná fotobanka

Zajímavá a levná fotobanka

Po mnoha letech, kdy jsem se fotobankám vyhýbal, jsem konečně narazil na velmi zajímavou fotobanku. Je totiž poměrně levná, vzhledem k množství fotografií, které potřebuji kupovat. Provozuji několik webových stránek, všechny plním obsahem sám a tak ho samozřejmě není závratné množství. Fotografování mě baví a tak většinou pro ilustraci používám i vlastní fotografie, pouze ve vyjímečných případech jsem fotografie kupoval. Hlavně kvůli ceně, která je pro mé, většinou nevýdělečné obsahové weby, poměrně vysoká. Takže ačkoliv mám již několik let účet na Fotolii, za celou tu dobu jsem tam nakoupil možná tak 20 fotografií. Dokonce jsme si tam se ženou koupili i vektorový obrázek na svatební oznámení :). Výběr je tam opravdu obrovský, člověk by mohl nakupovat pořád, ale kde na to brát?

 

Před pár dny jsem ale zahlédl reklamu na Dollar Photo Club. Vypadala zajímavě, kliknul jsem. Nabídka slibovala fotografie v plném rozlišení, každou za pouhý 1 dolar, výběr z 26 miliónů fotografií. Až mi to přišlo neuvěřitelné. Po prozkoumání titulní stránky jsem se rozhodl, že to vyzkouším a rozhodně nelituji. Dollar Photo Club provozuje Fotolia, takže je jasné, že fotografie zde jsou stejné, ale cena je úplně někde jinde. Pro lidi jako já, kteří potřebují koupit fotografii párkrát za měsíc, je cena bezkonkurenční. Sice se platí předem, ale kredity se převádí do dalšího měsíce, takže o ně člověk nepřijde, jako v jiných fotobankách. Můžete si vybrat z měsíčního předplatného za $10, každý měsíc si pak můžete stáhnout 10 fotek. Pokud byste potřebovali víc, jednoduše připlatíte, za každou fotku v plném rozlišení opravdu zaplatíte pouhý $1. Roční předplatné pak vyjde o něco levněji, na $99. 

Registrace dle informací na webu není automatická, ale je u každého jednotlivce posuzována zvlášť. U měsíčního členství je počet schválených registrací cca 30%, u ročního členství 100%. Zajímalo by mě, proč to tak mají. Každopádně moje registrace proběhla úplně bez problémů, schválena byla cca do dvou hodin. Po schválení registrace jsem zadal informace k PayPal účtu, kde se mi budou pravidelně každý měsíc strhávat poplatky za členství.

Takže vzhůru nakupovat levné fotografie.

Dollar Photo Club

Fotograf David Šrubař

Fotografování se stalo mým koníčkem hned po škole. Nejvíce mě baví reportáže, většinou z kulturních akcí, plesů a koncertů. Občas fotím také svatby, děti, rodiny a páry. Na vaši akci nebo svatbu mohu přijet s mobilním ateliérem a uspořádat pro vás zábavný fotokoutek včetně okamžitého tisku fotografií nebo vám půjčit Polaroid a o focení se postaráte sami.

Internetová stránka: www.facebook.com/FotoDavidSrubar/

Zanechat komentář

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.