Menu

Fotokniha od Saal Digital

Fotokniha od Saal Digital

Od té doby, co vlastním digitální fotoaparát, jsem si moc klasických fotek vytisknout nenechal. Oblíbil jsem si totiž fotoknihy. Nemusím řešit alba, uspořádávat fotky a tak dále. Fotoknih už doma máme více než 10. Před nedávnem jsem objevil pro mě novou společnost Saal Digital a podezřele mnoho vychvalujících recenzí od různých fotografů. Po chvilce pátrání jsem zjistil, proč. Nabízejí totiž možnost nechat si vytisknout fotoknihu v hodnotě 1200 Kč zdarma, pouze výměnou za recenzi :-). Toho jsem samozřejmě musel využít.

Objednání fotoknihy probíhalo klasicky. Vybral jsem si fotky, stáhl z jejich webu program, v něm vytvořil fotoknihu. Musím se přiznat, že program pro tvorbu fotoknihy na mne nejprve působil složitě, ale po chvíli práce v něm jsem si zvykl. Každopádně, určitě by chtělo ještě spoustu věcí poladit. Nenašel jsem třeba možnost, jak otočit fotku doleva, musel jsem ji otočit 3x doprava :-). Taky jsem zvyklý fotky přetahovat z jejich fyzického umístění přímo do programu, toto se mi také nepodařilo, a tak bylo vkládání fotek pro mě trošku obtížnější. Ale jsou to drobnosti, na které se dá zvyknout.

Co jsem naopak velmi ocenil, byla možnost vidět okraje, které budou oříznuty. Toto mi u jiných konkurenčních firem (Fotolab, Happy Foto, ...) chybí. Ještě více se mi to hodilo, když jsem si následně nechával udělat i fotografie pro školu, kterou jsem na konci školního roku viděl. Nemusel jsem se bát, že by mi u některých lidí někde chyběl kousek ruky či ještě lépe hlavy, a pod. :-). Před výrobou fotoknihy jsem ještě využil možnost nechat si zaslat testovací fotografii, kterou jsem si stáhl i do PC a mohl jsem si zkalibrovat monitor. Taky skvělá funkce, aby člověk nebyl překvapen, že se vytištěná fotokniha liší od náhledu v monitoru.

Fotokniha dorazila velmi rychle, až jsem byl rychlostí překvapen. Mám pocit, že to byly 3 dny. A první dojem? Neuvěřitelný. Opravdu vysoká kvalita ve srovnání s knihami, které mám doma. Přiznávám však, že fotoknihu na kvalitním fotopapíru mám dosud doma jednu. Ale i ve srovnání s ní, je fotokniha od Saal Digital mnohem lépe zpracovaná. Perfektní pevná vazba, velmi kvalitní lesklý fotopapír, na kterém fotky vypadají úžasně. A ostatní knihy, které jsem kupoval většinou někde v akci, se s tímto výrobkem nedají srovnat vůbec. 

Pokud tedy budete někdy chtít fotoknihu, která má být reprezentativní výsledek vaší fotografické práce, rozhodně doporučuji Saal Digital. Za své peníze dostanete špičkový výrobek, k němuž jsem v České republice zatím nenašel konkurenci.

 

Naposledy změněno: středa, 06 červenec 2016 13:25

Galerie Obrázků

Zanechat komentář

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.