Menu

Horobál 2017

Horobál 2017

Už po čtyřiadvacáté se ve Frenštátě pod Radhoštěm konalo setkání cestovatelů z celé republiky. V pátek 17. a sobotu 18. února 2017 se v Domě kultury a kině ve Frenštátě pod Radhoštěm konaly cestovatelské besedy a v sobotu večer i tradiční Horobál. Hlavním hostem letošního setkání cestovatelů byla horolezkyně Klára Kolouchová, první Češka na Everestu. Díky besedám se mohli účastníci srazu podívat do celé řady míst světa jako je Patagonie, Národní parky USA, Nový Zéland, anebo Thajsko. Promítán byl také vítězný film 14. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů The Elements. Součástí pestrého programu byla také sobotní vernisáž fotografií s přírodní tématikou Josefa France a Jaroslava Musila. Sobotní Horobál byl podle pořadatelů, ale i samotných účastníků nejlepší v historii této tradiční akce. Vedle našlapaného programu, nesoucím se v duchu výstupu na osmitisícovku, originální výzdoby a skvělé hudby, nechybělo ani setkání s bájným Yettim.

 Na Horobále se ale hlavně tančilo. Skvělou atmosféru držela vynikající kapela Sagar, která doslova uvařila všechny přítomné. Důkazem toho, že muzika neskutečně šlapala, bylo také to, že ještě ve tři ráno byl plný parket. O programové zpestření se také skvěle postarala děvčata z taneční skupiny TK Puls z Opavy. Na své si přišli i milovníci folkloru, už tradičně hrála v konferenčním sále cimbálová muzika Poštár. Mezi novinky letošního Horobálu byla zajímavá možnost ochutnávky hmyzích specialit připravovaných kuchaři ze společnosti „Brouk na talíři“. Přesně o půlnoci se losovala bohatá tombola. „Hodně lidí za mnou teď přichází a ptají se mě na to, co vymyslíme příští rok, bude to kulatý už dvacátý pátý Horobál. Říkají, že letos jsme to prý vyladili k dokonalosti, máme plno, všichni se skvěle baví. Tak jim říkám, že ať se nebojí, protože místní kulturní pracovníci jsou prostě neskuteční a určitě něco vymyslí,“ shrnul celou akci spokojený Jiří Kráčalík.

Kompletní fotogalerie: https://www.zonerama.com/srubard/Album/2709449

 

Galerie Obrázků

Fotograf David Šrubař

Fotografování se stalo mým koníčkem hned po škole. Nejvíce mě baví reportáže, většinou z kulturních akcí, plesů a koncertů. Občas fotím také svatby, děti, rodiny a páry. Na vaši akci nebo svatbu mohu přijet s mobilním ateliérem a uspořádat pro vás zábavný fotokoutek včetně okamžitého tisku fotografií nebo vám půjčit Polaroid a o focení se postaráte sami.

Internetová stránka: www.facebook.com/FotoDavidSrubar/
Více z této kategorie: « Raškohrátky 2017 Retro disco ples »

Zanechat komentář

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.