Menu

Proměny Pusteven

Proměny Pusteven

O víkendu jsem po velmi dlouhé době byl na Pustevnách. Ačkoliv bydlíme, co by kamenem dohodil, nějak Pustevny počtem svých výstupů a cyklo výjezdů, zanedbáváme. Jsem proto rád, že v sobotu vznikl ten spontánní nápad, zajít se na Pustevny v neděli ráno podívat.

Nová budova horní stanice lanovky

Poprvé jsem na vlastní oči viděl novou budovu horní stanice lanovky a dal si v ní i něco dobrého. Velmi příjemné prostředí a nádherné výhledy. Moderní design se mi velmi líbil, na Pustevny však působí pro mě poněkud nezvykle. Ale, proč ne.

Oprava vyhořelé chaty Libušín

Chata Libušín na Pustevnách vyhořela v noci z 2. na 3. března 2014. V červnu 2015 začala její obnova a nyní již můžeme obdivovat velkou část hrubé stavby, která má být dokončena do konce letošního roku. Krásná práce.

Beskydská panoramata Pustevny

Hlavní důvod, proč jsem se rozhodli vydat na Pustevny, byl ten, že jsme chtěli vidět tu obří stavbu, jejíž sloupy jsou viditelné z Trojanovic, z míst, kde jsem vyrůstal. Nikdy bych nečekal, že kromě krásných výhledů na siluety kopců, budu mít na dohled i nějakou takovou velkou stavbu. Dokonce, jak zjišťuju, moc se o této stavbě neví. Komu o ní řeknu, tak se diví, že na Pustevnách něco na způsob Stezky v korunách stromů, vyrůstá. Zvlášť, když jednu, ikdyž ne tak monstrózní, máme na Horečkách.

Níže v galerii je tedy možno shlédnout několik fotek z našeho nedělního výletu na Pustevny. Kochejte se. A nezapomeňte se na Pustevny podívat sami na vlastní oči. Kdybyste jeli po nové asfaltové cestě z Pusteven dolů do Trojanovic, dbejte na svou bezpečnost. Kromě dobrých brzd pro cestu z kopce si pořiďte i blinkry na kolo či koloběžku, ať je vás při odbočování a předjíždění vidět :).

Fotograf David Šrubař

Fotografování se stalo mým koníčkem hned po škole. Nejvíce mě baví reportáže, většinou z kulturních akcí, plesů a koncertů. Občas fotím také svatby, děti, rodiny a páry. Na vaši akci nebo svatbu mohu přijet s mobilním ateliérem a uspořádat pro vás zábavný fotokoutek včetně okamžitého tisku fotografií nebo vám půjčit Polaroid a o focení se postaráte sami.

Internetová stránka: www.facebook.com/FotoDavidSrubar/

Související položky (podle značky)

Zanechat komentář

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.