Menu

Mini blog

Můj osobní soukromý mini blog o tom, co dělám, co se mi zalíbilo a zaujalo mě...

Platby kartou pro drobné podnikatele konečně dostupné

Již dávno jsem chtěl lidem nabídnout možnost platit za mé služby platební kartou, jak při odběru osobním odběru zboží ze Zajímavých dárků, blinkrů na kolo, či focení ve fotokoutku. Poptával jsem platební terminál ve více bankách, jejich nabídka však pro mě byla absolutně nereálná. Můj obrat je poměrně malý, navíc částka za jednotlivou transakci je také nízká, hlavně ve fotokoutku často hluboce pod 100 kč za jednu fotku.

Číst dál...

Proměny Pusteven

O víkendu jsem po velmi dlouhé době byl na Pustevnách. Ačkoliv bydlíme, co by kamenem dohodil, nějak Pustevny počtem svých výstupů a cyklo výjezdů, zanedbáváme. Jsem proto rád, že v sobotu vznikl ten spontánní nápad, zajít se na Pustevny v neděli ráno podívat.

Číst dál...

Město Jičín

Díky mé práci a tomu, že ve městě Jičín (v Čechách) mají také Continental, jsem měl možnost se do tohoto pohádkového města pracovně podívat. Bohužel však, jak už tomu na cestách bývá, jsme do Jičína přijeli večer, přespali v hotelu Paříž a druhý den ráno hned vyrazili pracovat.

Číst dál...

ČEZ umí i pobavit

Napsal jsem dotaz ČEZu přes jejich webovou aplikaci ČEZ ONLINE ohledně nějakých nejasností. Prostě z ničeho nic mi přestali pomocí SIPO stahovat zálohy na elektřinu. Odpověděli mi během chvilky. Když se nebudu zamýšlet nad tím, jak si taková velká společnost může dovolit takové stupidní chyby, tak je vše v pořádku. Ale názvem uživatele, který má ukazovat na dotaz uživatele, poslaný z webu, je zábavný. Je to prostě průser :-)

Číst dál...

Fotokniha od Saal Digital

Od té doby, co vlastním digitální fotoaparát, jsem si moc klasických fotek vytisknout nenechal. Oblíbil jsem si totiž fotoknihy. Nemusím řešit alba, uspořádávat fotky a tak dále. Fotoknih už doma máme více než 10. Před nedávnem jsem objevil pro mě novou společnost Saal Digital a podezřele mnoho vychvalujících recenzí od různých fotografů. Po chvilce pátrání jsem zjistil, proč. Nabízejí totiž možnost nechat si vytisknout fotoknihu v hodnotě 1200 Kč zdarma, pouze výměnou za recenzi :-). Toho jsem samozřejmě musel využít.

Číst dál...

Pozor na Ransomware

Ransomware - typ zákeřného software, který je naprogramován tak, aby vám zabránil v přístupu k vašim datům nebo celému PC. O takovémto software jsem již slyšel hodně, ale teprve včera jsem s ním přišel i do styku. Jedné klientce se podařilo otevřít email, který se tvářil jako faktura od dodavatele. Klikla na soubor s příponou .zip. Tím pustila virus do počítače. Netrvalo dlouho a přišla o všechna data, která v PC měla uložena. Bohužel, zálohy neexistovaly. Tady si doporučuji informovat, že spousta lidí si myslí, že má data zálohována v cloudu. Omyl! Synchronizace není záloha. Pokud máte data synchronizována s iCloudem, Google diskem, OneDrivem, Dropboxem či jiným typem podobného úložiště, není to záloha. Je to pouze synchronizace. Taková synchronizace vás zachrání například při poruše disku v PC - máte data ještě i na jiném místě. Pokud se vám však do pc dostane virus tohoto typu, zašifruje vám data v PC a tato zašifrovaná data máte rázem i ve svém online úložišti a pro ty lepší, následně i v mobilu... Některé typy Ransomware dokonce šifrují i síťové disky. Máte v domácí síti NAS? Rázem jej můžete mít plný nečitelných zašifrovaných dat.

Číst dál...