Menu

Tichavský tuleň 2018

27. - 28.1.2018 se uskutečnil 21. ročník akce Tichavský tuleň. V sobotu se konaly cestovatelské přednášky a v neděli účastníci akci ukončili tradičně přechodem klády přes řeku Tichávku.

Číst dál...

Tichavský tuleň 2015

O víkendu 17. - 18.1.2015 se v Tiché uskuteční již 18. ročník Tichavského tuleňa. V sobotu 17. ledna proběhnou v KD Tichá zajímavé cestovatelské přednášky a v neděli 18. ledna po 12:00 hod. u splavu pod kostelíčkem již tradiční tulení ráchání. Více informací najdete na přiloženém plakátku. 

Pár mých fotografií z tuleního ráchání starších ročníků je v mé fotogalerii.

Číst dál...

Tichavský tuleň 2011

Letošní tichavský tuleň se konal již po čtrnácté. Musím říci, že ve srovnání s jinými ročníky mi nedělní akce přišla poněkud slabší. Do vody se odvážilo cca 6 otužilců. Nekonalo se však již přecházení řeky po kládě, protože při pokusu umístit ji napříč Tichávkou se kláda zlomila na 2 části. Někteří pak tedy po dlouhém odhodlávání naskákali do vody bez přecházení klády.

Účastníci měli možnost ochutnat Kneblův zázračný omlazovací nápoj. Dostalo se i na mě a musím říci, že byl vynikající. Účinky zatím nepociťuju, ale třeba to teprve přijde Laughing. Na fotkách se můžete podívat, jak to na akci vypadalo.

Číst dál...

Tichavský tuleň 2008

Několik desítek otužilců se v neděli odpoledne vykoupalo v ledové vodě říčky Tichávka na Novojičínsku, kde se každoročně koná recesní akce Tichavský tuleň. Polovina účastníků se předvedla tak, jak je příroda stvořila. Bez plavek se odvážilo ukázat dokonce i několik žen. Akce přilákala nejméně 500 diváků. Milovníci zimního koupání, kteří se do Tiché opět sjeli z celé republiky i ze Slovenska, měli i letos za úkol přejít přes říčku po desetimetrové kládě.

Před několika lety se místní věřící cítili pohoršeni, protože se s naháči setkali právě při odchodu z nedělní bohoslužby kostela, který se nachází jen několik desítek metrů od místa konání akce. Od té doby si organizátoři dávají pozor, aby se to neopakovalo. O problému dokonce jednalo i místní zastupitelstvo, ale zakázat akci nemohlo, protože se nepořádá na obecním pozemku.

Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS